Ohita navigaatio

OAO

Jaoston tehtävänä on edistää oman opetusalansa edunvalvontaa ja tuoda hallituksen käsittelyyn oman jäsenryhmäänsä koskevia asioita ja tiedottaa sisäisesti jaoston jäsenyhdistyksiä.

Jaoston puheenjohtaja on työvaliokunnan ja hallituksen jäsen. Hallitus nimeää keskuudestaan jaostojen puheenjohtajat jaostojen esityksestä. Jaoston toiminnasta vastaavat jaostojen puheenjohtajat. Jaostoilla on oma budjetti, jolla on järjestetään jäsenille koulutusta.

OAO-jaoston hallitus

Mika Hakala

Puheenjohtaja 044 705420 mika.hakala@raseko.fi

Tuija Mäntsälä

Sihteeri 040 776 97279 tuija.mantsala@turkuamk.fi

Pirkko Kuhmonen

1. varapuheenjohtaja 040 843 4605 pirkko.kuhmonen@turunakk.fi

Markku Seppälä

2. varapuheenjohtaja 050 598 5913 markku.seppala@turkuamk.fi

Jaana Tomppo

Koulutussihteeri 040 355 0145 jaana.tomppo@turkuamk.fi

Jusu Heinonen

Varsinainen jäsen 040 562 1956 jusu.heinonen@turunkonservatorio.fi

Mika Hoppela

Varsinainen jäsen 044 907 3004 mika.hoppela@turku.fi

Kari Kipinoinen

Varsinainen jäsen 050 327 7072 kari.kipinoinen@livia.fi

Sari Loppela-Rauha

Varsinainen jäsen 040 355 0383 sari.loppela-rauha@turkuamk.fi

Maarit Munkki-Utunen

Varsinainen jäsen 40 355 0418 maarit.munkki-utunen@turkuamk.fi

Sami Mäkelä

Varsinainen jäsen 044 907 3882 sami.makela@turku.fi

Jarmo Rusi

Varsinainen jäsen 044 770 4834 jarmo.rusi@sskky.fi

Satu Taurén-Kankare

Varsinainen jäsen 040 749 6183 satu.tauren-kankare@turku.fi

Päivi Varjonen

Varsinainen jäsen 044 0901 334 paivi.varjonen@novida.fi

Anita Viitasalo

Varsinainen jäsen 040 5839 472 anita.viitasalo@turku.fi