Ohita navigaatio

OAO

Jaoston tehtävänä on edistää oman opetusalansa edunvalvontaa ja tuoda hallituksen käsittelyyn oman jäsenryhmäänsä koskevia asioita ja tiedottaa sisäisesti jaoston jäsenyhdistyksiä.

Jaoston puheenjohtaja on työvaliokunnan ja hallituksen jäsen. Hallitus nimeää keskuudestaan jaostojen puheenjohtajat jaostojen esityksestä. Jaoston toiminnasta vastaavat jaostojen puheenjohtajat. Jaostoilla on oma budjetti, jolla on järjestetään jäsenille koulutusta.

OAO-jaoston hallitus

Tuija Mäntsälä

Sihteeri 050 598 5223 tuija.mantsala@turkuamk.fi

Pirkko Kuhmonen

1. varapuheenjohtaja pirkko.kuhmonen@turunakk.fi

Ari Johansson

2. varapuheenjohtaja ari.johansson@turku.fi

Tomi Suoja

Urheiluvastaava

Heli Aaltonen

Varsinainen jäsen heli.aaltonen@raseko.fi

Mika Hakala

Varsinainen jäsen mika.hakala@raseko.fi

Juha Lindström

Varsinainen jäsen juha.lindstrom@turku.fi

Terhi Lehtovaara

Varsinainen jäsen terhi.lehtovaara@turunkonservatorio.fi

Sari Loppela-Rauha

Varsinainen jäsen sari.loppela-rauha@turkuamk.fi

Tiina Mattila

Varsinainen jäsen tiina.mattila@lskky.fi

Maarit Munkki-Utunen

Varsinainen jäsen maarit.munkki-utunen@turkuamk.fi

Sami Mäkelä

Varsinainen jäsen sami.makela@turku.fi

Jarmo Rusi

Varsinainen jäsen jarmo.rusi@sskky.fi

Tomi Suoja

Varsinainen jäsen tomi.suoja@turku.fi

Mari Verho

Varsinainen jäsen mari.verho@turku.fi