Ohita navigaatio

YSI TURKU

Jaoston tehtävänä on edistää oman opetusalansa edunvalvontaa ja tuoda hallituksen käsittelyyn oman jäsenryhmäänsä koskevia asioita ja tiedottaa sisäisesti jaoston jäsenyhdistyksiä.

Jaoston puheenjohtaja on työvaliokunnan ja hallituksen jäsen. Hallitus nimeää keskuudestaan jaostojen puheenjohtajat jaostojen esityksestä. Jaoston toiminnasta vastaavat jaostojen puheenjohtajat. Jaostoilla on oma budjetti, jolla on järjestetään jäsenille koulutusta.

YSI Turku on Turun yleisivistävien opettajien jaosto.

Turun opettajien ammattiyhdistys ry.

 

Jaoston hallitus

Sameli Valkama

Puheenjohtaja sameli.valkama@turku.fi

Heidi Tammero (vara Tiina Laurén-Knuutila)

Koulutusvastaava heidi.tammero@turku.fi

Timo Ahonen (vara Markus Järvinen)

Varsinainen jäsen timo.ahonen@turku.fi

Tea Asanti (vara Sirkku Alin)

Varsinainen jäsen tea.asanti@turku.fi

Liisi Auranen (vara Olli-Jukka Jokisaari)

Varsinainen jäsen liisi.auranen@turku.fi

Riikkamarja Autio (vara Mikko Kaarmela)

Varsinainen jäsen riikkamarja.autio@turku.fi

Inka Halkivaha (vara Mikaela Korin-Niemi)

Varsinainen jäsen inka.halkivaha@turku.fi

Kirsi Jarkia (vara Minna Kemppainen)

Varsinainen jäsen kirsi.jarkia@turku.fi

Heli Ketovuori (vara Anu Waltari-Grundström)

Varsinainen jäsen heli.ketovuori@turku.fi

Katja Koski (vara Tiina Saarinen)

Varsinainen jäsen katja.koski@turku.fi

Tero Koskinen

Varsinainen jäsen tero.koskinen@turku.fi

Jaakko Lindfors (vara Sirpa Ääri)

Varsinainen jäsen jaakko.lindfors@turku.fi

Crister Mannila

Varsinainen jäsen crister.mannila@turku.fi

Elina Partanen

Varsinainen jäsen elina.partanen@turku.fi

Suvi Viitaniemi-Merimaa (vara Linda Tammelin)

Varsinainen jäsen suvi.viitaniemi-merimaa@turku.fi

Petra Örn (vara Juha Jaakola)

Varsinainen jäsen petra.orn@turku.fi