Ohita navigaatio

YSI TURKU

Jaoston tehtävänä on edistää oman opetusalansa edunvalvontaa ja tuoda hallituksen käsittelyyn oman jäsenryhmäänsä koskevia asioita ja tiedottaa sisäisesti jaoston jäsenyhdistyksiä.

Jaoston puheenjohtaja on työvaliokunnan ja hallituksen jäsen. Hallitus nimeää keskuudestaan jaostojen puheenjohtajat jaostojen esityksestä. Jaoston toiminnasta vastaavat jaostojen puheenjohtajat. Jaostoilla on oma budjetti, jolla on järjestetään jäsenille koulutusta.

YSI Turku on Turun yleisivistävien opettajien jaosto.

Turun opettajien ammattiyhdistys ry.

 

Jaoston hallitus

Sameli Valkama

Puheenjohtaja sameli.valkama@turku.fi

Heidi Tammero

Koulutusvastaava heidi.tammero@turku.fi

Timo Ahonen

Hallituksen varsinainen jäsen timo.ahonen@turku.fi

Tea Asanti

Hallituksen varsinainen jäsen tea.asanti@turku.fi

Liisi Auranen

Hallituksen varsinainen jäsen liisi.auranen@turku.fi

Riikkamarja Autio

Hallituksen varsinainen jäsen riikkamarja.autio@turku.fi

Inka Halkivaha

Hallituksen varsinainen jäsen inka.halkivaha@turku.fi

Kirsi Jarkia

Hallituksen varsinainen jäsen kirsi.jarkia@turku.fi

Heli Ketovuori

Hallituksen varsinainen jäsen heli.ketovuori@turku.fi

Katja Koski

Hallituksen varsinainen jäsen katja.koski@turku.fi

Tero Koskinen

Hallituksen varsinainen jäsen tero.koskinen@turku.fi

Jaakko Lindfors

Hallituksen varsinainen jäsen jaakko.lindfors@turku.fi

Crister Mannila

Hallituksen varsinainen jäsen crister.mannila@turku.fi

Elina Partanen

Hallituksen varsinainen jäsen elina.partanen@turku.fi

Suvi Viitaniemi-Merimaa

Hallituksen varsinainen jäsen suvi.viitaniemi-merimaa@turku.fi

Petra Örn

Hallituksen varsinainen jäsen petra.orn@turku.fi