Ohita navigaatio

YSI TURKU

Jaoston tehtävänä on edistää oman opetusalansa edunvalvontaa ja tuoda hallituksen käsittelyyn oman jäsenryhmäänsä koskevia asioita ja tiedottaa sisäisesti jaoston jäsenyhdistyksiä.

Jaoston puheenjohtaja on työvaliokunnan ja hallituksen jäsen. Hallitus nimeää keskuudestaan jaostojen puheenjohtajat jaostojen esityksestä. Jaoston toiminnasta vastaavat jaostojen puheenjohtajat. Jaostoilla on oma budjetti, jolla on järjestetään jäsenille koulutusta.

YSI Turku on Turun yleisivistävien opettajien jaosto.

Turun opettajien ammattiyhdistys ry.

 

Jaoston hallitus

Sameli Valkama

Puheenjohtaja sameli.valkama@turku.fi

Heidi Tammero

Koulutusvastaava heidi.tammero@turku.fi

Timo Ahonen

Varsinainen jäsen timo.ahonen@turku.fi

Tea Asanti

Varsinainen jäsen tea.asanti@turku.fi

Liisi Auranen

Varsinainen jäsen liisi.auranen@turku.fi

Riikkamarja Autio

Varsinainen jäsen riikkamarja.autio@turku.fi

Inka Halkivaha

Varsinainen jäsen inka.halkivaha@turku.fi

Kirsi Jarkia

Varsinainen jäsen kirsi.jarkia@turku.fi

Heli Ketovuori

Varsinainen jäsen heli.ketovuori@turku.fi

Katja Koski

Varsinainen jäsen katja.koski@turku.fi

Tero Koskinen

Varsinainen jäsen tero.koskinen@turku.fi

Jaakko Lindfors

Varsinainen jäsen jaakko.lindfors@turku.fi

Crister Mannila

Varsinainen jäsen crister.mannila@turku.fi

Elina Partanen

Varsinainen jäsen elina.partanen@turku.fi

Suvi Viitaniemi-Merimaa

Varsinainen jäsen suvi.viitaniemi-merimaa@turku.fi

Petra Örn

Varsinainen jäsen petra.orn@turku.fi