Ohita navigaatio

YSI V-S

Varsinais-Suomen yleissivistävät opettajat

Jaoston tehtävänä on edistää oman opetusalansa edunvalvontaa ja tuoda hallituksen käsittelyyn oman jäsenryhmäänsä koskevia asioita ja tiedottaa sisäisesti jaoston jäsenyhdistyksiä.

Jaoston puheenjohtaja on työvaliokunnan ja hallituksen jäsen. Hallitus nimeää keskuudestaan jaostojen puheenjohtajat jaostojen esityksestä. Jaoston toiminnasta vastaavat jaostojen puheenjohtajat. Jaostoilla on oma budjetti, jolla on järjestetään jäsenille koulutusta.

YSI V-S jaosto on kaikkien maakunnan paikallisyhdistysten jaosto. Edustamme yhdistyksiä Pyhärannasta Saloon ja Kemiönsaarelta Loimaalle.

 

 

Jaoston hallitus

Harri Laukkanen (Loimaan py)

Puheenjohtaja 050 077 2771 harri.laukkanen@loimaa.fi

Virpi Kangas-Oksanen (Someron py)

Sihteeri 040 099 6446 virpi.kangas-oksanen@somero.fi

Madeleine Karlsson (FSL)

Varsinainen jäsen 040 515 6269 madeleine.karlsson@kimitoon.fi

Merja alitalo (Kaarinan py)

Varsinainen jäsen 050 365 5327 merja.alitalo@kaarina.fi

Auli Rintala (Kosken seudun py)

Varsinainen jäsen auli.rintala@lieto.fi

Laura Lehtonen (Kyrön seudun py)

Varsinainen jäsen laura.lehtonen@aura.fi

Anne Porkka (Laitilan py)

Varsinainen jäsen 040 736 7181 anne.porkka@laitila.fi

Helena Dahl (Liedon py)

Varsinainen jäsen 050 576 1846 helena.dahl@lieto.fi

Tiina Leivo (Mynämäen py)

Varsinainen jäsen tiina.leivo@edu.mynamaki.fi

Tuula Okorie (Naantalin py)

Varsinainen jäsen 040 722 3216 tuula.okorie@naantali.fi

Jaana Kuusisto (Nousiaisten seudun py)

Varsinainen jäsen 040 533 3744 jaana.kuusisto@gmail.com

Matti Karplund (Paraisten oay)

Varsinainen jäsen 050 558 2317 matti.karplund@gmail.com

Marita Savonmäki (Peimarin py)

Varsinainen jäsen 041 443 2840 marita.savonmaki@paimio.fi

Pirita Raatikainen (Raision py)

Varsinainen jäsen 040 072 0795 pirita.raatikainen@raisio.fi

Mervi Taurén (Salon py)

Varsinainen jäsen mervi.tauren@salo.fi

Päivi Martinsuo (Taivassalo - Kustavin py)

Varsinainen jäsen paivimartinsuo22@gmail.com

Petri Puukki (Uudenkaupungin py)

Varsinainen jäsen petri.puukki@uusikaupunki.fi

Mika Nurmi (Vehmaan py)

Varsinainen jäsen mika.nurmi@vehmaa.fi