Ohita navigaatio

YSI V-S

Varsinais-Suomen yleissivistävät opettajat

Jaoston tehtävänä on edistää oman opetusalansa edunvalvontaa ja tuoda hallituksen käsittelyyn oman jäsenryhmäänsä koskevia asioita ja tiedottaa sisäisesti jaoston jäsenyhdistyksiä.

Jaoston puheenjohtaja on työvaliokunnan ja hallituksen jäsen. Hallitus nimeää keskuudestaan jaostojen puheenjohtajat jaostojen esityksestä. Jaoston toiminnasta vastaavat jaostojen puheenjohtajat. Jaostoilla on oma budjetti, jolla on järjestetään jäsenille koulutusta.

YSI V-S jaosto on kaikkien maakunnan paikallisyhdistysten jaosto. Edustamme yhdistyksiä Pyhärannasta Saloon ja Kemiönsaarelta Loimaalle.

 

 

Jaoston hallitus

Harri Laukkanen (Loimaan py)

Puheenjohtaja 050 077 2771 harri.laukkanen@loimaa.fi

Virpi Kangas-Oksanen (Someron py)

Sihteeri virpi.kangas-oksanen@somero.fi

Madeleine Karlsson (FSL)

Jaoston hallituksen jäsen madeleine.karlsson@kimitoon.fi

Merja alitalo (Kaarinan py)

Jaoston hallituksen jäsen 050 365 5327 merja.alitalo@kaarina.fi

Auli Rintala (Kosken seudun py)

Jaoston hallituksen jäsen auli.rintala@lieto.fi

Laura Lehtonen (Kyrön seudun py)

Jaoston hallituksen jäsen laura.lehtonen@aura.fi

Anne Porkka (Laitilan py)

Jaoston hallituksen jäsen 040 736 7181 anne.porkka@laitila.fi

Helena Dahl (Liedon py)

Jaoston hallituksen jäsen helena.dahl@lieto.fi

Tiina Leivo (Mynämäen py)

Jaoston hallituksen jäsen tiina.leivo@edu.mynamaki.fi

Tuula Okorie (Naantalin py)

Jaoston hallituksen jäsen tuula.okorie@naantali.fi

Jaana Kuusisto (Nousiaisten seudun py)

Jaoston hallituksen jäsen jaana.kuusisto@gmail.com

Matti Karplund (Paraisten oay)

Jaoston hallituksen jäsen matti.karplund@gmail.com

Marita Savonmäki (Peimarin py)

Jaoston hallituksen jäsen marita.savonmaki@paimio.fi

Pirita Raatikainen (Raision py)

Jaoston hallituksen jäsen pirita.raatikainen@raisio.fi

Mervi Taurén (Salon py)

Jaoston hallituksen jäsen mervi.tauren@salo.fi

Päivi Martinsuo (Taivassalo - Kustavin py)

Jaoston hallituksen jäsen paivi.martinsuo@taivassalo.net

Petri Puukki (Uudenkaupungin py)

Jaoston hallituksen jäsen petri.puukki@uusikaupunki.fi

Mika Nurmi (Vehmaan py)

Jaoston hallituksen jäsen mika.nurmi@vehmaa.fi