Ohita navigaatio

YSI V-S

Varsinais-Suomen yleissivistävät opettajat

Jaoston tehtävänä on edistää oman opetusalansa edunvalvontaa ja tuoda hallituksen käsittelyyn oman jäsenryhmäänsä koskevia asioita ja tiedottaa sisäisesti jaoston jäsenyhdistyksiä.

Jaoston puheenjohtaja on työvaliokunnan ja hallituksen jäsen. Hallitus nimeää keskuudestaan jaostojen puheenjohtajat jaostojen esityksestä. Jaoston toiminnasta vastaavat jaostojen puheenjohtajat. Jaostoilla on oma budjetti, jolla on järjestetään jäsenille koulutusta.

YSI V-S jaosto on kaikkien maakunnan paikallisyhdistysten jaosto. Edustamme yhdistyksiä Pyhärannasta Saloon ja Kemiönsaarelta Loimaalle.

 

 

Jaoston hallitus

Harri Laukkanen, vara Tommi Ala-Kleme (Loimaan py)

Puheenjohtaja 050 077 2771 harri.laukkanen@loimaa.fi

Virpi Kangas-Oksanen, vara Heikki Tuominen (Someron py)

Sihteeri 040 099 6446 virpi.kangas-oksanen@somero.fi

Madeleine Karlsson, vara Leena Sahakoski (FSL)

Varsinainen jäsen 040 515 6269 madeleine.karlsson@kimitoon.fi

Merja Alitalo, vara Kirsi Pennanen (Kaarinan py)

Varsinainen jäsen 050 365 5327 merja.alitalo@kaarina.fi

Auli Rintala (Kosken seudun py)

Varsinainen jäsen auli.rintala@lieto.fi

Laura Lehtonen, vara Kristiina Grön (Kyrön seudun py)

Varsinainen jäsen laura.lehtonen@aura.fi

Anne Porkka, vara Aki Vaaraslahti (Laitilan py)

Varsinainen jäsen 040 736 7181 anne.porkka@laitila.fi

Helena Dahl, vara teija Mäkipää-Nieminen (Liedon py)

Varsinainen jäsen 050 576 1846 helena.dahl@lieto.fi

Tiina Leivo, vara Lasse Jyrkkä (Mynämäen py)

Varsinainen jäsen tiina.leivo@edu.mynamaki.fi

Tuula Okorie (Naantalin py)

Varsinainen jäsen 040 722 3216 tuula.okorie@naantali.fi

Jaana Kuusisto, vara Martti Montonen (Nousiaisten seudun py)

Varsinainen jäsen 040 533 3744 jaana.kuusisto@gmail.com

Matti Karplund (Paraisten oay)

Varsinainen jäsen 050 558 2317 matti.karplund@gmail.com

Marita Savonmäki, vara Ritva Alasmäki (Peimarin py)

Varsinainen jäsen 041 443 2840 marita.savonmaki@paimio.fi

Pirita Raatikainen, vara Päivi Ruokonen (Raision py)

Varsinainen jäsen 040 072 0795 pirita.raatikainen@raisio.fi

Mervi Taurén, vara Satu Elk (Salon py)

Varsinainen jäsen mervi.tauren@salo.fi

Päivi Martinsuo (Taivassalo - Kustavin py)

Varsinainen jäsen paivimartinsuo22@gmail.com

Petri Puukki (Uudenkaupungin py)

Varsinainen jäsen petri.puukki@uusikaupunki.fi

Mika Nurmi, vara Auli Lehtinen (Vehmaan py)

Varsinainen jäsen mika.nurmi@vehmaa.fi