Ohita navigaatio

Koulutustoimikunta

 

Koulutus- ja virkistystoimikunta toimii alueyhdistyksen toimintasuunnitelman, talous- ja hallintosäännönmukaisesti sekä OAJ:n määrittelemien alueyhdistyksen velvoitteiden mukaisesti.

Koulutus- ja virkistystoimikunta mm. valmistelee ja toteuttaa alueellisia koulutuksia ja tapahtumia sekä viestii em. asioista.

Ensimmäisenä toimintavuotenaan koulutus- ja virkistystoimikunta pyrkii luomaan sekä kehittämään pitkäntähtäimen toimintatapoja ja -käytänteitä. Toimikunnan keskeisinä tavoitteina on myös luoda alueellisia verkostoja ja tehdä tiivistä yhteistyötä alueyhdistyksen muiden toimikuntien kanssa.

Toimikunnan jäsenet

Tuula Okorie

toimikunnan puheenjohtaja 040 722 3216 tuula.okorie@naantali.fi

Kirsi Jarkia

toimikunnan sihteeri 040 741 5431 kirsi.jarkia@gmail.com

Liisa Lehto-Ääri

toimikunnan jäsen 040 748 6130 liisa.lehto-aari@lieto.fi

Eila Matikainen

toimikunnan jäsen 050 339 6028 eila.matikainen@utu.fi

Anne Porkka

toimikunnan jäsen anne.porkka@laitila.fi

Jorma Uoti

toimkunnan jäsen jorma.uoti@raisio.fi

Sami Mäkelä

toimikunnan jäsen 044 907 3882 sami.makela@oajvs.fi

Maarit Ketola

toimikunnan jäsen 040 560 8288 maarit.ketola1@gmail.com

Jaana Tomppo

toimikunnan jäsen jaana.tomppo@turkuamk.fi